Adobe Photoshop Touch – teraz również na iPhona i telefony z Androidem

Take%20Photo%20Projects%20Anywhere%20with%20Photoshop%20Touch%20-%20YouTubeAdobe przygotowało niespodziankę dla posiadaczy iPhonów i telefonów z Androidem…

Do tej pory Adobe Photoshop Touch był dostępny jedynie dla tabletów. Od wczoraj mogą się nim również cieszyć posiadacze iPhonów (od wersji 4s), iPodów Touch (od 5 generacji), oraz telefonów z Androidem (od wersji 4.0).

W tej mobilnej wersji narzędzia Adobe udało się upakować zadziwiającą ilość funkcji. Można się posługiwać narzędziami znanymi z wersji dla komputerów stacjonarnych: warstwami, narzędziami zaznaczania, dostosowaniami (w tym również dla zaznaczonych obszarów lub warstw) i filtrami. Dostępne są też różne efekty i modyfikacje pędzla.

Adobe wykorzystało fakt, że standardowym wyposażeniem telefonów są obecnie aparaty fotograficzne. W nowym Photoshopie Touch pojawiło się zupełnie nowe narzędzie o nazwie Camera Fill, które jak sama nazwa wskazuje, pozwala wypełnić zaznaczony obszar warstwy zawartością pobraną wprost z aparatu.

Program współpracuje oczywiście z Adobe Creative Cloud. Dzięki temu obrazek rozpoczęty w telefonie można łatwo dokończyć korzystając z Photoshopa Touch na tablecie, albo ze zwykłego Photoshopa na komputerze.

Adobe Photoshop Touch jest już dostępny w AppStore za 4,49 Euro, a jeśli macie telefon z Androidem, to w Google Play znajdziecie go za 15 zł z groszami.